Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2018 DGS Kayıt İşlemleri

Üniversitemize 2018 DGS ile kayıt hakkı kazanan adayların, kayıtları 21-27 Eylül 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar  yerleştirildiği Fakülte/Yüksekokul Öğrenci İşleri tarafından alınacaktır.

Kayıt için gerekli belgeler ve diğer işlemler için tıklayınız.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

Öğrenim Ücreti yatıracak öğrenciler Yapıkredi Şubelerinden öğrenci numaraları ile işlem yapacaktır.

  • Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir.(Noter vekâleti ile başvuru alınabilir. Posta yoluyla kayıt yapılmaz.),
  • Eksik belge ile kayıt yapılmaz, yukarıdaki kılavuzu dikkatlice okuyunuz.
  • Herhangi bir Üniversiteden mezun durumda olanlar lise ve önlisans diplomalarını getirmek zorundadırlar. Lise ve önlisans diplomanızı Üniversitenizden alınız, kayıt tarihlerinde teslim ediniz.
  • Kayıt işlemi tamamlanan öğrenciler bys.marmara.edu.tr adresinden giriş yaparak “ilk şifre oluştur” ekranından şifrelerini alabileceklerdir.
  

Eğitim Dili %30 veya Tamamen Yabancı Dil olan (Hazırlık Sınıfı) bölümler için 27 Eylül 2018 Perşembe günü Saat:10.00’da yabancı Dil Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. 

İngilizce, Almanca, Fransızca için Yabancı Diller Yüksekokulu (Göztepe Yerleşkesi) Sınav bilgisi için tıklayınız.

Arapça için 27 Eylül 2018 Perşembe günü Saat:14:00'da yabancı Dil Yeterlilik Sınavı yapılacaktır.  İlahiyat Fakültesi  (Bağlarbaşı Yerleşkesi) Sınav bilgisi için tıklayınız.

 

DGS-2018 Şartlı Kayıt Duyurusu

2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlanndan mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğencilerinin bu durumları belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim Yılı bahar Yarılı başlangıcına kadar, 2018 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 05/09/2018 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

 

 

 

Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 31.10.2018 09:25:52 tarihinde güncellenmiştir.