Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

İkinci Bir Bölüm/Programa Kayıt Yaptıran Öğrencilerden Katkı Payı Ücreti Alınması Hakkında Duyuru

Herhangi bir Yükseköğretim bölüm/programında kayıtlı iken ikinci bir bölüm/programa kayıt yaptıran öğrencilerden 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı itibarıyla katkı payı ücreti alınması ile ilgili Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı olarak alınacak katkı payları ve öğrenim ücretlerinin tespitine dair Bakanlar Kurulu Kararının 11.Maddesinde "Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken ikinci bir yükseköğretim programına (çift ana dal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde ikinci yükseköğretim programına ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır." şeklinde ifade edilmiştir.

İlgili karar kapsamında ikinci, bölüm/programını Üniversitemizde okuyan öğrencilere kayıtlı oldukları diploma programının katkı payı tutarı BYS (Bilgi Yönetim Sistemi) de işlenmiştir.

Ödemelerin yapılabilmesi için sistemimiz 31.12.2015 tarihine kadar açık olacaktır. Öğrenciler, bu tarihe kadar Yapıkredi Bankası Şubelerinden ve Göztepe Yerleşkesinde bulunan 'Mobil Banka Şubesi'nden ödeme yapabileceklerdir. 

Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 14.02.2017 09:06:18 tarihinde güncellenmiştir.