Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Kampüs Kart Dağıtım İşlemleri

-2016-ÖSYS Yerleştirme Sonucuna göre ve lisansüstü öğrenci alımı ile Üniversitemize yerleşen öğrencilerimizin kampüs kartları (Öğrenci kimlik kartları) 19.09.2016-30.09.2016 tarihleri arasında bağlı oldukları birimin bulunduğu yerleşkede dağıtılacaktır.

-Kampüs kartların teslim edilebilmesi için kimlik fotokopisi ve kimliğin aslının bulundurulması zorunludur.

-Daha önce Marmara Üniversitesine ait Kampüs kartı bulunan ve aktif öğrenciliğin sona ermesi sonrası Üniversitemizde yeni bir programa kayıt olan öğrencilerimizin kampüs kartları Göztepe Yerleşkesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından dağıtılacaktır.

-Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü öğrencilerinin kartları 19.09.2016-20.09.2016 tarihlerinde Sultanahmet Yerleşkesinde, 21.09.2016-30.09.2016 tarihleri arasında Göztepe Yerleşkesinde dağıtılacaktır.

 

*** Kampüs kart basılabilmesi için bys sisteminde uygun formatta fotoğraf bulunması ayrıca T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü online sorgulama kayıtlarında T.C. kimlik no/yabancı kimlik no/vergi kimlik no bilgisinin (KPS) ve güncel nüfusa dayalı adres kaydının (ADNKS) sistemde bulunması gerekir.

Bilgilerinde eksiklik / hata bulunan kişilerin kampüs kartlarının basımı gerçekleştirilemez. Gerekli güncellemenin yapılabilmesi için KPS nedeniyle kart basımında sorun yaşayan kişilerin İlçe Nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. BYS de fotoğrafı bulunmayan kişilerin sisteme fotoğraf yükledikten sonra öğrenci işleriyle irtibata geçmesi yada BYS de sağ üst köşede yer alan destek uygulamasından “kampüs kart” seçerek TC kimlik no ve öğrenci no bilgileriyle kayıt oluşturmaları gereklidir.

İkamet tezkerelerini henüz al(a)mamış yabancı uyrukluların kart talebi yapabilmeleri için Vergi Dairesi şubelerinden vergi kimlik numarası edinmeleri ve bu vergi kimlik numarası ile Öğrenci İşlerine yada BYS de sağ üst köşede yer alan destek uygulamasından “kampüs kart” seçerek Vergi kimlik no ve öğrenci no bilgileriyle kayıt oluşturmaları gereklidir.

Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 24.08.2016 11:34:40 tarihinde güncellenmiştir.