Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Kampüs Kart Dağıtım İşlemleri

2017-ÖSYS ile yerleşen ve Lisansüstü öğrenci alımı ile Üniversitemize yerleşen öğrencilerimizin kampüs kartları (Öğrenci kimlik kartları) 11.09.2017-15.09.2017 tarihleri arasında bağlı oldukları birimin bulunduğu yerleşkede dağıtılacaktır. Kart Dağıtımları 18.09.2017-29.09.2017 tarihleri arasında Göztepe, Anadoluhisarı, Başıbüyük, Haydarpaşa yerleşkelerimizde devam edecek olup; diğer yerleşkelerin kartları Göztepe yerleşkesine devredilecektir. Göztepe Yerleşkesinde kart dağıtımları 11.09.2017-21.09.2017 tarihleri arasında İbrahim Üzümcü Konferans salonundan; 22.09.2017 tarihinden itibaren Göztepe Yerleşkesi Öğrenci İşleri Daire Bşk. da bulunan Denizbank gişesinden dağıtılacaktır.
Kampüs kartların teslim edilebilmesi için kimlik fotokopisi ve kimliğin aslının bulundurulması zorunludur.
Daha önce Marmara Üniversitesine ait Kampüs kartı bulunan ve aktif öğrenciliğinin sona ermesi sonrası Üniversitemizde yeni bir programa kayıt olan öğrencilerimizin kampüs kartları Göztepe Yerleşkesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında bulunan Denizbank gişesinden dağıtılacaktır.
Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü öğrencilerinin kartları 11.09.2017-12.09.2017 tarihlerinde Sultanahmet Yerleşkesinde, 13.09.2017 tarihinden itibaren Göztepe Yerleşkesi Denizbank gişesinden dağıtılacaktır.
İletişim Fakültesi öğrencilerinin kartları 11.09.2017-13.09.2017 tarihlerinde Nişantaşı Yerleşkesinde, 14.09.2017 tarihinden itibaren Göztepe Yerleşkesi Denizbank gişesinden dağıtılacaktır.
Zorunlu / İsteğe bağlı Hazırlık eğitimi görecek tüm öğrencilerin kampüs kartları belirtilen tarihlerde Birimlerinin (Fakülte / Yüksekokul / Enstitü) bulunduğu yerleşkelerden dağıtılacaktır.

*** Kampüs kart basılabilmesi için bys sisteminde uygun formatta fotoğraf bulunması ayrıca T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü online sorgulama kayıtlarında T.C. kimlik no/yabancı kimlik no/vergi kimlik no bilgisinin (KPS) ve güncel nüfusa dayalı adres kaydının (ADNKS) sistemde bulunması gerekir.
Bilgilerinde eksiklik / hata bulunan kişilerin kampüs kartlarının basımı gerçekleştirilemez. Gerekli güncellemenin yapılabilmesi için KPS nedeniyle kart basımında sorun yaşayan kişilerin İlçe Nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. BYS de fotoğrafı bulunmayan kişilerin sisteme fotoğraf yükledikten sonra öğrenci işleriyle irtibata geçmesi yada BYS de sağ üst köşede yer alan destek uygulamasından “kampüs kart” seçerek TC kimlik no ve öğrenci no bilgileriyle kayıt oluşturmaları gereklidir.
İkamet tezkerelerini henüz al(a)mamış yabancı uyrukluların kart talebi yapabilmeleri için Vergi Dairesi şubelerinden vergi kimlik numarası edinmeleri ve bu vergi kimlik numarası ile Öğrenci İşlerinden yada BYS de sağ üst köşede yer alan destek uygulamasından “kampüs kart” seçerek Vergi kimlik no ve öğrenci no bilgileriyle kayıt oluşturmaları gereklidir.

Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 06.06.2018 10:35:29 tarihinde güncellenmiştir.