Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Zorunlu Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrencilerin Başvuru İşlemleri

  Öğretim dili tamamen veya kısmen  (%30) yabancı dil olan programların zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrenciler;

 

-Kayıtlı oldukları Fakülte/Yüksekokul bünyesinde veya Marmara Üniversitesi içerisindeki birimlerde aynı isimde eğitim dili Türkçe olan bölüm/programa kayıtlanmak isteyenlerin 18 Eylül 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

 

-Başkanlığımıza başvurarak uygun programa geçmek için dilekçe veren öğrencilerin durumları Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının uygulama esaslarında belirtilen koşullara göre değerlendirilecek ve  30 Eylül 2015 Çarşamba akşamına kadar birimi tarafından alınacak Yönetim Kurulu Kararı ile sonuçlandırılacaktır.

 

-Üniversitemizde öğrencinin kayıtlı olduğu bölüm/programın Türkçe eğitimi olmaması durumunda ilgili öğrencilerin ÖSYM tarafından yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu durumda olan öğrencilerin başvuruları ÖSYM tarafından alınacaktır. Bunun için ÖSYM web sayfasındaki duyuruların takip edilmesi gerekmektedir.


ÖSYM duyurusu (2015 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmeleri: Başvurular)

Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 17.09.2015 11:14:08 tarihinde güncellenmiştir.