BURSLAR

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı Burs Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen "Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı akademik açıdan başarılı ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere 2022-2023 akademik yılı için Avrupa Koleji'nde burs imkânı sağlanması öngörülmektedir. Burs başvuruları için gerekli şartlar ekte sunulan burs duyurusunda yer almakta olup, son başvuru tarihi 19 Ocak 2022 olarak belirlenmiştir. Burs programı kapsamında ilişkin duyuru ve ayrıntılı bilgi Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı internet sitesinde ( https://www.ab.gov.tr/52731.html ) yer almaktadır.

Başvuru koşulları için tıklayınız.

Afiş.

 

 

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NİN 2022 LİSANSÜSTÜ TEZ DESTEĞİ PROGRAMI

Marmara Belediyeler Birliği Şehir Politikalar Merkezi tarafından;

Yerel yönetim, şehircilik, akıllı şehirler, mimarlık, Marmara Bölgesi, Marmara Denizi, su yönetimi, çevre yönetimi, iklim değişikliği, küresel ısınma, demografi, göç, deprem riski, risk yönetimi veya afet yönetimi gibi konularla ilgili 10 adet doktora ve 5 adet yüksek lisans tezi desteklenecektir.

Başvurular yalnızca bilimseldestek.marmara.gov.tr adresinden yapılacaktır. Son başvuru tarihi 7 Ocak 2022 tarihi olarak belirlenmiştir.

Başvuru koşulları için tıklayınız.

Afiş.

 

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV) YÜKSEKÖĞRETİM BURSU

 Türk Eğitim Vakfı (TEV)  başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Üniversitemiz öğrencilerine “ TEV Eğitim (Yükseköğretim) Bursu” vermektedir. 2021-2022 öğretim yılı için burs başvuruları 06 Eylül -06 Ekim 2021 tarihleri arasında https://www.tev.org.tr/burs/tr  adresinden yapılacaktır.

 TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI (TMKV) BURSU

Türkiye Milli Kültür Vakfı; tarafından lisans, sosyal bilimler ağırlıklı yüksek lisans ve doktora öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlanacaktır. Burs başvuruları 01 Eylül 2021-17 Eylül 2021 tarihleri arasında https://www.tmkv.org.tr/TMKVBurslari/BursTeknikSartnamesi  " adresinde ilan edilen şekilde yapılacaktır.

ELELE SAĞLIK EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA VAKFI BURSU

ELELE Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı; fakülte, enstitü,  konservatuar veya yüksekokullarda lisans veya lisansüstü, öğrenimi gören başarılı fakat maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere ESEV Yurtiçi Burs Yönetmeliği doğrultusunda ilgili öğretim yılının Ekim-Haziran aylarını kapsayacak şekilde 9 ay süre ile karşılıksız burs desteği sağlamaktadır.

Başvurular, 20 Eylül 2021 Pazartesi gününe kadar https://esev.org.tr/tr-TR/burslar-ve-yardim web sitesinden başvuru formu doldurularak burs başvurusu yapılacaktır.

VEHBİ KOÇ VAKFI BURSU

Vehbi Koç Vakfı tarafından Üniversitemiz İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler ve Atatürk Eğitim Fakültesi öğrencilerine burs verilecektir. Burs başvuruları 13 Eylül 2021 - 15 Ekim 2021 tarihleri arasında https://www.vkv.org.tr/ adresinde yapılacaktır.

 

SABANCI VAKFI BURS BAŞVULARI

Marmara Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.e-bursum.com web sitesi üzerinden kabul edilmektedir. www.e-bursum.com web sitesi üzerinden 22 Ekim 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular arasından bursiyer seçimi üniversitelerin burs komiteleri ile değerlendirilerek yürütülecektir.

Üniversiteye Giriş Bursu (Başvuru Üniversitelere) için tıklayınız

Üniversiteye Giriş Bursu (Başvuru www.e-bursum.com web sitesine) için tıklayınız

 

TÜRK DİLİ KURUMU VE TÜRK TARİH KURUMU BURSU

"Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından 2021 yılında sosyal ve beşeri bilimler bölümlerini tercih edecek olan lisans öğrencileri ile ilgili alanlarda öğrenim görmekte olan çift anadal/yandal programına kayıt olan lisans öğrencilerine 2.000-1.000 TL aralığında eğitim bursu ve Atatürk beşeri bilimler alanlarında ilan edilecek öncelikli konularda yüksek lisans öğrencilerine 2.500 TL doktora öğrencilerine 3.000 TL araştırma bursu verilecektir." 2022 yılı Ocak ayı itibarıyla verilecek lisans burslarına ilişkin başvurular 2021 yılı Kasım ayında alınacak olup burs müracaat takvimi, Ekim ayında https://www.ayk.gov.tr/s6-haberler/c36-duyurular/2022-yili-burs-duyurusu/ adresinden ve Kurumun genel ağ sayfaları ile sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

 

TESYEV Burs Duyurusu

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı; önlisans, lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilere burs yardımı yapmaktadır.
Burs başvuru formu TESYEV'in (wwww.tesyev.org) web sitesinden veya Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nın web sayfasından temin edilebilir.
Başvuru formaları aşağıdaki linkte sunulmuş olup, istenen belgeler ile birlikte 18 Ekim 2021 Pazartesi gününe kadar öğrencinin kayıtlı olduğu akademik birime yapılacaktır.

 

Başvuru Linki Adresi için tıklayınız.


Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 19.11.2021 11:12:46 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM