2016 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmeleri İşlemleri

2016 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmeleri İşlemleri


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ya da Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) sonuçlarına göre merkezi yerleştirme ile yerleştirildikleri yükseköğretim programının (Özel yetenek sınavı sonuçlarına göre öğrenci alan yükseköğretim programları hariç.) zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen ikinci yarıyıl sonunda yapılan yabancı dil sınavında başarısız olduğu için ilişiği kesilen öğrencilerin, başvurmaları halinde başka bir üniversitede veya kayıtlarının bulunduğu üniversitede, Türkçe öğretim yapılan programların birinci sınıflarına yerleştirilme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 18 Kasım 2016 günü saat  16:10’dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.  Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

 

Üniversitemize kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 21-25 Kasım 2016 tarihleri arasında (5 iş günü içerisinde)  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında (Göztepe Yerleşkesi) yapılacaktır.

 

Kayıt için adayların;


-ÖSYS yerleştirme sonucunun internet çıktısı (Çıktı da kontrol kodu olmasına dikkat ediniz),

-Adayın mezun olduğu okuldan aldığı lise diplomasının aslı, (Daha önceki Üniversitesine kayıt sildirmesi gerekmektedir. Kayıt tarihlerinde kaydını sildiremeyen öğrenciden taahhütname alınacaktır.)

-Nüfus Cüzdanı (arkalı-önlü) Fotokopisi 1 adet (Öğrenci Kimliği için)

-3 adet 4.5x6 cm boyutunda fotoğraf,

-Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna kayıt yaptıracak aday öğrenciler tam teşekküllü Devlet Hastanesinden kurul raporu getireceklerdir.

-Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya bölümüne kayıt yaptıracak aday öğrenciler, akciğer mikrofilmi,

-Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-devletten alınabilir.)

 

belgelerini eksiksiz olarak yukarıda belirtilen süre içerisinde Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında(Göztepe Yerleşkesi) şahsen teslim ederek kesin kaydını yaptırması gerekmektedir.


*İkinci Öğretim Bölüm/Programlara veya başka bir üniversitede kaydı bulunan öğrenciler, katkı payı/öğrencim ücretini yatırması gerekmektedir. İlanda belirtilen öğrenci numaraları ile kayıt işlemi öncesinde yapıkredi şubelerinden ödeme yapabilirler. Liste için tıklayınız.

 

 

Yerleştirme Sonuçları

HIZLI ERİŞİM