Engelli Öğrenci

Marmara Üniversitesi olarak Üniversitemizde bulunan tüm engelli öğrencilerimize engelsiz bir yaşam sağlamaya yardımcı olmak için gerekli tüm tedbirleri almayı amaçlamaktayız. Marmara Üniversitesi, bireylerin eğitim hakkına engel oluşturabilecek, tüm engelleri ortadan kaldırabilecek en doğal insan hakkı olan eğitim hakkını bireylerin hizmetine sunabilen bir Üniversite olmayı hedeflemektedir. Koordinatörlük, öğrencilerin özel gereksinimleri doğrultusunda eğitim erişilebilirliği için kapsayıcı eğitim sağlamak üzere gerekli düzenlemelerin yapılmasında destek verir. Bu hedef doğrultusunda, Üniversite bünyesinde yer alan tüm akademik ve idari personeli ve öğrencileriyle birlikte çalışmanın ve üretmenin önemine inanmaktadır.

Marmara Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi, kütüphane, yemekhane, kantin, sağlık merkezi, öğrenci yurtları, tuvalet, laboratuvar ve engelli öğrenciler için daha kullanılabilir sportif alanlar gibi birimler yapmak için çeşitli projeler üzerinde çalışmaktadır.

Detaylı bilgi için Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü ziyaret edilmelidir.

eob.marmara.edu.tr sayfasından takip edebilirsiniz.

"Engelli Bireylere Yönelik Sınav Uygulamalarında ve Engelli Kontenjanında Aranacak Sağlık Şartlarına Dair Yönetmelik" 8 Mart 2022 tarihli ve 31772 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 22.03.2022 14:01:49 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM