2022 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) SONUCU ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT İŞLEMLERİ

YKS Kayıt Tarihleri  : 22-24 Ağustos 2022

YKS Kayıt Şekli        : e-Kayıt (e-Devlet üzerinden elektronik kayıt)

 

YKS sonucu ile Üniversitemize kayıt işlemleri e-Kayıt ile gerçekleştirilmektedir. e-Devlet üzerinden elektronik kayıt yaptırabilmek için PTT şubelerinden temin edilen e-Devlet şifresi ile  https://www.turkiye.gov.tr adresinden giriş yaparak 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında tüm programlar için kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

e-Devlet üzerinden elektronik kayıt yaptırmış olan adaylarımızın Üniversitemize kayıt için gelmelerine ve herhangi bir belge teslim etmelerine gerek yoktur.

2022 YKS Sonucu ile Üniversitemize yerleşen adayların YKS Yeni Kayıt Kılavuzunu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. İlgili kılavuzda yeni kayıt işlemleri ile ilgili tüm hususlara yer verilmiştir. 

2022- YKS Yeni Kayıt Kılavuzu İçin Tıklayınız.

ÖSYM tarafından öğrenci verileri iletildiğinde bilgileriniz sisteme aktarılacak ve öğrenci numaranız oluşturulacaktır. Tüm bu işlemler 21 Ağustos 2022 Pazar Günü Saat: 23:59 ' a kadar tamamlanmış olacaktır.

 

ÖNEMLİ NOT: Sadece lise bilgileri mevcut olmayan veya çeşitli nedenlerle e-Kayıt işlemi yaptıramayan öğrencilerimiz kayıt işlemlerini yerleştirme sonuç belgelerinde belirtilen kayıt adreslerine bizzat gelerek 25-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında bireysel kayıt yaptırabilirler.

 

Yerleşke Bilgileri İçin Tıklayınız.

 

HIZLI ERİŞİM