Aynı Anda Başka Bir Yükseköğretim Kurumunda Kayıtlı Öğrenciler Hk.

07.07.2018  tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar Madde 6- (1) “Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken tekrar girdiği sınav sonucuna göre başka bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler, kayıt yaptıracakları yükseköğretim programına ait katkı payı/ öğrenim ücretine tabi olur.” denilmektedir.


Üniversitemize 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kayıtlanan öğrencilerimizin Yükseköğretim Bilgi Sisteminden alınan verilerinin ikinci üniversite kapsamında değerlendirilmesi tamamlanmış olup, kayıt tarihi itibari ile Üniversitemizden önce herhangi bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı öğrencilerimize (Tezsiz YL. , İkinci Öğretim, Uzaktan Eğitim, Özel Üniversite harici) 2019-2020 Güz yarıyılı harcı yüklenmiştir.

harc.marmara.edu.tr adresinden World özelliği olan kartlarla veya Yapı Kredi Bankasının tüm şubelerinden öğrenci numarası ile 14/02/2020 tarihine kadar ödeme yapabilirsiniz.
20/12/2019 tarihine kadar ilk üniversitesinden kaydını sildiren ya da mezun olan öğrencilerimizin ödeme yapmadan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt İşleri Şube müdürlüğü ile iletişime geçmesini önemle rica ederiz.

HIZLI ERİŞİM