Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Kampüs Kart Dağıtımı hk.

2018-ÖSYS ile yerleşen ve Lisansüstü öğrenci alımı ile Üniversitemize yerleşen öğrencilerimizin kampüs kartları (Öğrenci kimlik kartları) 17.09.2018-21.09.2018 tarihleri arasında bağlı oldukları birimin bulunduğu yerleşkede dağıtılacaktır. Kart Dağıtımları 24.09.2018-05.10.2018 tarihleri arasında Göztepe, Anadoluhisarı, Başıbüyük, Haydarpaşa yerleşkelerimizde devam edecek olup; diğer yerleşkelerin kartları Göztepe yerleşkesine devredilecektir. Göztepe Yerleşkesinde kart dağıtımları 17.09.2018-19.10.2018 tarihleri arasında Göztepe Yerleşkesi Atatürk Eğitim Fakültesi Ek bina (D blok) Etkinlik Salonundan gerçekleştirilecektir.
Kampüs kartların teslim edilebilmesi için kimlik fotokopisi ve kimliğin aslının bulundurulması zorunludur.
Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü öğrencilerinin kartları 17.09.2018-18.09.2018 tarihlerinde Sultanahmet Yerleşkesinde, 19.09.2018 tarihinden itibaren Göztepe Yerleşkesi Denizbank gişesinden dağıtılacaktır.

Yurtdışından veya Kurumlararası Yatay geçiş ile kayıtlanan tüm öğrencilerin BYS profil bilgilerine vesikalık tarzında fotoğraf yüklemesi ve yüklenen fotoğrafın birim öğrenci işleri tarafından onaylanması gereklidir. Profil bilgileri onaylanmış kişilerin 

https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-form/kampus-kart-ilk-basvuru/ bağlantısından "fotoğraf" seçimi ile talep oluşturmaları gereklidir.

Daha önce Marmara Üniversitesine ait Kampüs kartı bulunan ve aktif öğrenciliğinin sona ermesi sonrası Üniversitemizde yeni bir programa kayıt olan öğrencilerimizin (Kurumiçi yatay geçiş dahil) https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-form/kampus-kart-ilk-basvuru/ bağlantısından "bölüm değişimi" seçimi ile talep oluşturmaları gereklidir.
Zorunlu / İsteğe bağlı Hazırlık eğitimi görecek tüm öğrencilerin kampüs kartları belirtilen tarihlerde Birimlerinin (Fakülte / Yüksekokul / Enstitü) bulunduğu yerleşkelerden dağıtılacaktır.
 Değişim programı (Farabi, Erasmus, Mevlana) , İşbirliği protokolü, Lisans tamamlama, Özel Durumlu / Özel öğrenci geçici kartları için bağlı bulunduğunuz koordinatörlük ile görüşebilirsiniz.
*** Kampüs kart basılabilmesi için bys sisteminde uygun formatta fotoğraf bulunması ayrıca T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü online sorgulama kayıtlarında T.C. kimlik no/yabancı kimlik no/vergi kimlik no bilgisinin (KPS) ve güncel nüfusa dayalı adres kaydının (ADNKS) sistemde bulunması gerekir.
Bilgilerinde eksiklik / hata bulunan kişilerin kampüs kartlarının basımı gerçekleştirilemez. Gerekli güncellemenin yapılabilmesi için KPS nedeniyle kart basımında sorun yaşayan kişilerin İlçe Nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Güncelleme sonrası Denizbank Fikirtepe şubesinden yenileme kart talebi yapılabilir. BYS de fotoğrafı bulunmayan kişilerin sisteme fotoğraf yükledikten sonra öğrenci işlerine onaylatması ve https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-form/kampus-kart-ilk-basvuru/ bağlantısından kayıt oluşturmaları gereklidir.
İkamet tezkerelerini henüz al(a)mamış yabancı uyrukluların kart talebi yapabilmeleri için Vergi Dairesi şubelerinden vergi kimlik numarası edinmeleri ve bu vergi kimlik numarası ile https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-form/kampus-kart-ilk-basvuru/ bağlantısından kayıt oluşturmaları gereklidir.

Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 13.09.2018 09:54:33 tarihinde güncellenmiştir.