TÜRKİYE BURSLUSU OLARAK YERLEŞENLERİN KAYIT İŞLEMLERİ

TÜRKİYE BURSLUSU OLARAK YERLEŞENLERİN KAYIT İŞLEMLERİ

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı Üniversitemize Türkiye Burslusu olarak yerleşen ancak Covid-19 pandemi dolayısı ile ülkemize gelemeyen öğrencilerin kayıt için gerekli belgelerin fotokopileri, kayıt hakkı kazandıkları ve kabul mektuplarında yazan akademik birimin e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Akademik birim e-posta adresleri için aşağıda belirtilen birim web sayfasından bilgi edinilebilir.

E-posta adresine fotokopi olarak gönderilen belgelerin orijinallari Türkiye ye intikal edildiğinde kayıtlı oldukları akademik birime teslim etmeleri gerekmektedir. Teslim edilmeyen orijinal belgelerin olması durumunda mevzuat uyarınca işlem yapılacaktır.

 

Kayıt için gerekli belgeler tıklayınız.

Akademik birim web sayfası tıklayınız.

Atatürk Eğitim Fakültesi

Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü

Diş Hekimliği Fakültesi

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Fen Bilimleri Enstitüsü

Fen-Edebiyat Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisat Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

İletişim Fakültesi

İşletme Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Teknoloji Fakültesi

Tıp Fakültesi

Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü

 

AÇIKLAMALAR

  • Kısmen yada tamamen yabancı dil eğitimli programlara yerleşen öğrencilerin yapması gerekenler;

 

  • Yerleştiğiniz program kısmen yada tamamen yabancı dil eğitimli olduğu için yabancı dil yeterlilik sınavına girmeniz gerekiyor. Durumunuz Yabancı Diller Yüksekokuluna bildirilmiştir. İlgili yüksekokul tarafından, herhangi bir e-posta adresiniz olmadığından yeterlilik sınavı için bilgi gönderilemeyecektir. E-posta adresinizi lütfen kayıt hakkı kazandığınız biriminizin e-postasına ve yabancı diller yüksekokulu öğrenci işleri e-posta adresine bilgilendirme yapmanız gerekmektedir. Bildirim yaparken lütfen adınız, soyadınız, pasaport numaranız, kayıt hakkı kazandığınız birim ve program ismini belirtin.

 

Yeterlilik sınavı pandemi dolayısı ile online (çevrimiçi) yapılmaktadır.

            “Marmara Üniversitesi Yabanci Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıfından Başarılı Sayılmak için Gerekli Sınavlar Ve Asgari Puan Değerleri”ne https://ydil.marmara.edu.tr/akademik/uluslararasi-esdeger-yeterlilik-sinavlari/ linkten ulaşabilirsiniz. İlgili web sayfasında ilan edilen belgelere sahip iseniz Yabancı Diller Yüksekokulu birim e-posta adresine belgenizi göndermeniz gerekmektedir.

Gönderdiğiniz belgeler Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından incelenerek yeterlilik sınavına katılıp katılmayacağınız tarafınıza (e-postanıza) bildirilecektir.

Yeterlilik sınavından başarılı olamayanlar hazırlık eğitimine alınacaklardır. Hazırlık eğitimi için https://ydil.marmara.edu.tr/ adresinden bilgi edinebilirsiniz.

 

Yabancı Diller Yüksekokuluna ait İletişim bilgileri.

            Birim web adresi: https://ydil.marmara.edu.tr/

            Birim e-posta: ydokulu@marmara.edu.tr

            Birim öğrenci işleri e-posta: ydillerogrenci@marmara.edu.tr

            Birim Tel:  0 216 777 29 00 - 0 216 777 29 02 - 0 216 777 29 03 - 0 216 777 29 04

 

  • Türkçe Eğitimli programlara yerleşenlerin öğrencilerin yapmaları gerekenler:

 

  • Yerleştiğiniz program Türkçe eğitimli olduğu için Türkçe dil yeterlilik sınavına girmeniz gerekiyor. Durumunuz Yabancı Diller Yüksekokuluna bildirilmiştir.

          İlgili yüksekokul tarafından, herhangi bir e-posta adresiniz olmadığından yeterlilik sınavı için bilgi gönderilemeyecektir. E-posta adresinizi lütfen kayıt hakkı kazandığınız biriminizin e-postasına ve yabancı diller yüksekokulu öğrenci işleri e-posta adresine bilgilendirme yapmanız gerekmektedir. Bildirim yaparken lütfen adınız, soyadınız, pasaport numaranız, kayıt hakkı kazandığınız birim ve program ismini belirtin.

 

        Yeterlilik sınavı pandemi dolayısı ile online (çevrimiçi) yapılmaktadır.

 “Marmara Üniversitesi Yabanci Diller Yüksekokulu Hazırlık Sınıfından Başarılı Sayılmak için Gerekli Sınavlar Ve Asgari Puan Değerleri”ne https://ydil.marmara.edu.tr/akademik/uluslararasi-esdeger-yeterlilik-sinavlari/  linkten ulaşabilirsiniz. İlgili web sayfasında ilan edilen belgelere sahip iseniz Yabancı Diller Yüksekokulu birim e-posta adresine belgenizi göndermeniz gerekmektedir.

 

Türkçe Yeterlilik sınavından başarılı olamayanlar Türkçe hazırlık eğitimine alınacaklardır. Hazırlık eğitimi için https://ydil.marmara.edu.tr/ adresinden bilgi edinebilirsiniz.

 

Yabancı Diller Yüksekokuluna Ait İletişim Bilgileri:

Birim web adresi: https://ydil.marmara.edu.tr/

Birim e-posta: ydokulu@marmara.edu.tr

Birim öğrenci işleri e-posta: ydillerogrenci@marmara.edu.tr

Birim Tel:  0 216 777 29 00 - 0 216 777 29 02 - 0 216 777 29 03 - 0 216 777 29 04

 

HIZLI ERİŞİM