Sık Sorulan Sorular

Türkiye Burslusu, Diyanet B., Suudi Arabistan Hükümet B., Yemen Hükümet B., İslam Kalkınma Bankası B., Afganistan Hükümet B. Öğrenci Kayıt

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından bilgileriniz Üniversitemize bildirilmiş ise yerleştirilmiş olduğunuz Fakültede öğrencilik durumunuzu aktif ettirmeniz ve kayıt için gerekli belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Her yıl Başkanlığımız web sayfasında (oidb.marmara.edu.tr) ilan edilen belgelere yer verilmektedir.

Türkiye Burslusu olarak Türkçe yada farklı dilde eğitim yapan programa yerleştirilmeniz fark etmeksizin C1 Seviyesi TÖMER belgesi almanız zorunludur.

Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından kabul edilen Uluslararası yabancı dil yeterlilik sınav sonucunuz var ise muafiyet işlemi için yabancı Diller Yüksekokuluna müracaat ederek muaf olabilir yada Yabancı diller Yüksekokulu tarafından yapılan Yabancı dil yeterlilik sınavına girerek yeterli puan almanız durumunda muaf olabilirsiniz.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile aranızda imzalanan Taahhütnamede yazan kurallar ihlal edilmediği sürece öğrenim süresince öğrenim ücreti talep edilmez.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığından almış olduğunuz kabul mektubunda yazan programda eğitim öğretiminize devam edebilirsiniz. Kabul mektubunuzda yazan bölüm ve bu bölümün farklı dilinde değişiklik yapamazsınız.

HIZLI ERİŞİM